Krásný Seat Alhambra 1.4 TSi: po nehodě za 701 000 Kč. Co odhalila kontrola před koupí?

Při našich dobrodružstvích v kontrole automobilů před jejich koupí jsme narazili na skutečný klenot, který by na první pohled mohl učarovat každého milovníka aut. Jedná se o Seat Alhambra 1.4 TSi, jehož povrch září jako nový, ale jehož příběh je daleko pestřejší, než byste čekali. Co tedy odhalila kontrola před koupí Seatu Alhambra?

Když hledáte nového plechového parťáka, je lákavé se zamilovat na první pohled. Ale, jak ukazuje náš případ s touto Alhambrou, první pohled může být zrádný. Koupě auta bez důkladné kontroly? To je jako skočit do bazénu a doufat, že je tam voda. A věřte mi, dost často tam voda není.

Seat Alhambra se zajímavou historií

Toto parádní MPV, které by mělo být synonymem pro rodinný komfort a styl, si s sebou nese docela zajímavou historii. Ano, čtete správně. Tato kráska měla v roce 2023 menší „výlet“ mimo silnici, který se jí pořádně prodražil. A nebylo to nic malého. Více než 700 000 Kč / 27 844 EUR stojící škoda mluví sama za sebe. Když se podíváte na fotografie, na první pohled to možná nevypadá tak zle. Ale dejte tomu chvilku a zkuste si spočítat zasažené díly. Čím déle se díváte, tím víc si uvědomíte, že snad ani jeden kus karoserie nezůstal celý.

V inzerátu na tento vůz se o zajímavé historii vozu nic nedozvíte a prodejce (autobazar) vůz vychvaluje jako “ vůz po prvním majiteli se servisní knížkou a plnou servisní historii přímo v autorizovaném servisu Seat. Je vám ale snad jasné, že následky této nehody nebyly řešeny v autorizovaném servisu, ale v polních podmínkách a za co nejmenší náklady. A i když tato nehoda asi nebyla úplně fatální a odnesli to asi jen plechy. Nevím jak vy, ale já pokud bych dal za auto 540 000 kč / 21 420 EUR (ano škoda na voze byla větší, než cena za kterou se po roce od nehody prodával) bych byl rád, kdyby většina dílů karoserie byla původní.

Kontrola před koupí Seat Alhambra

Tohle není jen příběh o kontrole před koupí Seat Alhambra. Je to příběh o tom, proč je kontrola auta před koupí tak důležitá. Tohle auto bylo krásné na pohled, ale pod povrchem skrývalo historii, která by vás mohla stát pěkný balík na opravách.

Proč je kontrola auta před koupí tak důležitá?

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Když se rozhodnete pro kontrolu před koupí, dáváte si šanci odhalit všechny skryté neduhy a udělat informované rozhodnutí. Můžete si být jisti, že váš nový čtyřkolový kamarád bude v kondici, která odpovídá vašim očekáváním a nebudete muset řešit nečekané opravy hned po koupi.

A to je přesně to, co děláme my. Pomáháme lidem, jako jste vy, vyhýbat se autům, která vypadají skvěle na papíře (nebo na fotce), ale ve skutečnosti to jsou kasičky na peníze. Kontrola před koupí Seat Alhambra? To je jen jeden z příběhů, který ukazuje, jak cenná naše služba může být.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články