Zázraky na prodej: Audi A8, které ztratilo na cestách 80 000 km a vyměnilo si motor

Automato kontrola auta před koupí Audi A8

Sedmý smysl, nebo jen velká odvaha? Možná oboje, pokud jste se rozhodli prokouknout občasné pokusy prodejců ojetin o malé kouzla a triky. Nejnovější příběh z našeho slovenského sousedství vám vyrazí dech. Je to taková kouzelnická show, kde nájezd ubývá a motory se mění rychleji než karty v rukou Davida Copperfielda.

Ve hře je elegantní Audi A8, ročník 2011, které mělo na tachometru pěkně vypulírovaných 230 000 km. No řekněte sami, kdo by si nepřál usednout za volant takového vozu? Ale co když vám řekneme, že tento krasavec patrně absolvoval delší cesty než slavný Phileas Fogg? Aneb jak se na cestách kolem světa ztratí 80 000 km.

Audi A8 stočený o 80 000 km

Naše kontrola ukázala, že milý prodejce, v zájmu zvýšení atraktivity vozu, stočil tachometr o minimálně 80 000 km zpět. Chápeme, že stará dobrá fráze „málo jeté“ prodává, ale tohle je na náš vkus až příliš avantgardní interpretace.

Automato kontrola auta před koupí Audi A8(1)

A jako by toho nebylo málo, v našem Audi A8 jsme nalezli další malou specialitku. Ano, úplně jiný motor, než který tam dle technického průkazu správně patří. Představte si, že jdete na rande s Bradem Pittem a když otevřete dveře, stojí tam Danny DeVito. Ne, nechceme říkat, že DeVito není skvělý, ale je to prostě něco jiného, než co jste očekávali.

Automato kontrola auta před koupí Audi A8(2)

Zkontrolujte si auto před koupí

Celá tato situace je jasným důkazem, že při koupi ojetiny je důležitá důkladná kontrola a ověření všech údajů. Nikdo nechce být na konci dne překvapený jakoukoliv formou podvodu. Audi A8 může být skvělým vozem, pokud je vše v pořádku, ale tento konkrétní kousek je prostě příliš kouzelný na to, aby byl pravdivý.

Situace jako tato jasně ukazují, jak je důležité nechat si vůz před koupí zkontrolovat odborníkem. Není nic horšího než nadšeně koupit „vysněné“ auto, jen abyste zjistili, že vám bylo prodáno něco úplně jiného. Vůz s úplně jiným motorem a výrazně vyšším nájezdem může znamenat spoustu nepředvídaných nákladů a problémů.

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Při nákupu ojetého vozu je tedy dobré mít na paměti několik zásad. Nepodléhat okamžitému nadšení, prověřit všechny dokumenty, historii servisu a samozřejmě nechat si vůz zkontrolovat odborníkem. Ať už jde o mechanika, diagnostika nebo nezávislého experta na automobily, je dobré mít jistotu, že vše odpovídá tomu, co vám bylo o voze řečeno.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články