Test ojetého Fordu S-Max: Průvodce a rady pro nákup tohoto vozu

Test ojetého Fordu S-Max Automato

Pokud hledáte spolehlivý, komfortní a prostorný rodinný vůz, Ford S-Max je jedním z těch, které by měly být na vašem radaru. V tomto příspěvku vám přinášíme podrobný test ojetého Fordu S-Max, několik rad, na co si dát pozor při jeho nákupu a také na co se zaměřit, pokud se rozhodnete investovat do tohoto modelu. Test ojetého Fordu S-Max, pojďme na to!

Historie a základní informace

Ford S-Max je jedním z vrcholů vývoje této modelové řady. Tento středně velký MPV byl navržen tak, aby spojil rodinnou praktičnost s moderním designem a výkonnými motory. Od svého uvedení na trh v roce 2006 si získal popularitu díky svému unikátnímu spojení prostornosti s agresivním designem.

Výbava Fordu S-Max z roku

Test ojetého Fordu S-Max Automato

Ford S-Max byl dostupný ve více výbavových verzích, což umožnilo zákazníkům vybrat si podle svých preferencí. Detailněji se podíváme na některé z klíčových prvků výbavy:

Technologická výbava

Fyzická kontrola vozidla technikem již zítra
 • Infotainment systém: Tento model byl vybaven pokročilým infotainment systémem s dotykovou obrazovkou, což zahrnovalo navigaci, Bluetooth konektivitu a možnost připojení k chytrým telefonům. Intuitivní rozhraní a rychlá odezva byly výraznými výhodami tohoto systému.
 • Asistenční systémy: Ford S-Max 2016 nabízel širokou škálu asistenčních systémů, včetně adaptivního tempomatu, rozpoznávání dopravních značek, asistence při udržování v jízdním pruhu a automatického brzdění v nouzových situacích. Tyto systémy přispívaly k vyšší bezpečnosti a pohodlí během jízdy.
 • Parkovací asistence: Ford S-Max byl vybaven parkovacím asistenčním systémem, který vám usnadňoval parkování v těsných prostorách. Systém pomáhal řidiči s řízením a provedením parkovacích manévrů.

Komfort a interiér

Test ojetého Fordu S-Max Automato
 • Kvalitní materiály: Interiér vozu byl proveden s důrazem na kvalitní materiály a zpracování. Přítomnost měkkých materiálů a pečlivá montáž přispívaly k vytvoření luxusního dojmu a pohodlí pro cestující.
 • Prostor: Vnitřní prostor vozu byl prostorný a variabilní. Díky možnosti přizpůsobení konfigurace sedadel bylo možné vytvořit ideální uspořádání pro přepravu cestujících i nákladu. Třetí řada sedadel zvyšovala kapacitu vozidla a umožňovala přepravu až sedmi pasažérů.

Výkon a jízdní vlastnosti

Test ojetého Fordu S-Max Automato

Motorizace

Ford S-Max byl dostupný s několika různými motorizacemi, což umožňovalo zákazníkům vybrat si podle svých potřeb a preferencí: Test motorů ojetého Fordu S-Max

 • 2.0 EcoBoost: Tento čtyřválcový benzínový motor poskytoval výborný výkon a byl ideální pro ty, kteří hledali sportovnější jízdní zážitek. S rychlou akcelerací a silným točivým momentem byl tento motor vhodný pro dynamickou jízdu.
 • 2.0 TDCi: Naftový motor 2.0 TDCi nabízel dobrý výkon a efektivitu paliva, což ho činilo ideálním pro dlouhé jízdy a tažení nákladů. Díky solidnímu točivému momentu poskytoval dostatek síly pro předjíždění a tahání přívěsů.

Řízení a jízdní vlastnosti

Ford S-Max se vyznačoval sportovním podvozkem, což přispívalo k vynikajícím jízdním vlastnostem. Odezva na pohyb volantu byla přesná, a to i přes rozměry vozu. Díky tomu byla řízení pohodlná a při vyšších rychlostech byl vůz stabilní na silnici. Jízdní zážitek byl znatelně sportovnější než u většiny konkurenčních MPV modelů.

Rady pro nákup ojetého Fordu S-Max

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Pokud se rozhodnete koupit ojetý Ford S-Max, následující rady vám mohou pomoci udělat informované rozhodnutí:

Nejlepší volbou pro kontrolu ojetého Fordu S-Max je pozvat si zkušeného technika, který vám nestranně zhodnotí aktuální technický stav vozu. Pokud si myslíte, že to zvládnete sami, máme pro vás pár rad, jak postupovat.

 1. Stav vozidla: Při nákupu ojetého vozu si pečlivě prověřte jeho stav a historii. Zkontrolujte, zda bylo pravidelně servisováno, a pokuste se zjistit, zda vozidlo bylo vystaveno nehodám.
 2. Finanční plán: Před zakoupením vozu si ujasněte svůj finanční plán. Zvažte nejen pořizovací cenu, ale i provozní náklady, jako je spotřeba paliva, pojištění a servis.
 3. Prohlídka vozu: Při prohlídce vozu věnujte pozornost známkám opotřebení a možným problémům. Vyzkoušejte všechny technické funkce, včetně infotainment systému a asistenčních systémů.
 4. Historie a dokumentace: Zkontrolujte veškerou dokumentaci k vozidlu, včetně servisních záznamů, historie nehod a evidenci provozu. Důkladná historie může poskytnout cenné informace o stavu vozu.
 5. Koupě od důvěryhodného prodejce: Pokud je to možné, zvažte nákup od důvěryhodného prodejce s dobrou reputací. Tím zvýšíte pravděpodobnost, že vozidlo bylo pečlivě prověřeno a může být dodáno s nějakou formou záruky.
Test ojetého Fordu S-Max Automato

Ford S-Max je atraktivním modelem, který spojuje praktičnost s technologickými inovacemi a sportovními jízdními vlastnostmi. S detailním průzkumem a prohlídkou byste měli být schopni najít ojetý exemplář, který bude splňovat vaše očekávání a potřeby. S tímto komplexním průvodcem a radami byste měli být lépe připraveni na rozhodnutí o nákupu tohoto modelu.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články