Smůla či varování? Tři Mustagy, tři totální havárie.

Neuvěřitelná smůla či varování? Tři Mustagy, tři totální havárie.

Je to neuvěřitelný příběh, který se odehrál na českém trhu s ojetými vozy. Náš zákazník si chtěl koupit svůj vysněný americký sporťák Ford Mustang, ale netušil, že každý vůz, který si vybere, bude mít za sebou velkou havárii a totální škodu. Co se stalo, a jaký je důvod této zvláštní shody okolností? Pojďme se na to podívat blíže. Neuvěřitelná smůla či varování? Tři Mustagy, tři totální havárie.

Náš zákazník, vášnivý milovník amerických sportovních aut, se rozhodl pro investici do ikonického Fordu Mustang. Na českých inzertních portálech našel hned několik vozů, které splňovaly jeho očekávání, a vybral si z nich celkem tři.

Každý z těchto vozů vypadal na první pohled skvěle. Byly dobře udržované, měly čisté interiéry a zdálo se, že jsou v perfektním technickém stavu. Nic na nich nenasvědčovalo tomu, že by měly za sebou nějakou těžkou havárii.

Tři Mustagy, tři totální havárie. Je to náhoda?

První z Mustangů, který si zákazník vybral, byl červený. Tento vůz měl svěží a lesklý vzhled, s barvou, která byla i přes svůj věk stále živá a výrazná. Jeho interiér byl čistý a dobře udržovaný, bez jakýchkoli viditelných škrábanců nebo skvrn.

Druhý Mustang byl bílý s pruhy. Tyto pruhy dodávaly vozu sportovní vzhled a kontrastovaly s bílou barvou karoserie. Interiér vozu byl rovněž ve velmi dobrém stavu, s čistými sedadly a řídícím panelem, který vypadal téměř jako nový.

Třetí vybraný Mustang byl stříbrný s pruhy. Stříbrná barva dodávala vozu moderní a sofistikovaný vzhled, zatímco pruhy přidávaly na dynamice. Interiér vozu byl rovněž velmi dobře udržovaný, s čistými a pohodlnými sedadly a řídícím panelem bez známek opotřebení.

Neuvěřitelná smůla či varování? Tři Mustagy, tři totální havárie.

Smůla či varování? Přišlo na lámání chleba!

Nicméně, když přišla na řadu fyzická kontrola, obraz se dramaticky změnil. Všechny tři Mustangy, které našemu zákazníkovi tak učarovaly, měli za sebou těžkou havárii a totální škodu. Bylo to jako dostat ledovou sprchu. Havarijní škody byly tak závažné, že by mohly ohrozit bezpečnost cestujících a ostatních účastníků silničního provozu.

Co je ale nejvíce zarážející, je skutečnost, že tyto vozy se stále nabízejí na českém trhu. Některé z nich dokonce jezdí po českých silnicích, což představuje potenciální riziko. Tento příběh tak otevírá otázky o kvalitě a bezpečnosti ojetých amerických vozů, které se prodávají na českém trhu a o důležitosti důkladné kontroly před jejich koupí.

Neuvěřitelná smůla či varování? Tři Mustagy, tři totální havárie.

Ano, to, že většina amerických vozů, které se prodávají na českém trhu s ojetinami jsou po menší či větší nehodě asi nemusím rozebírat. Tyto vozy mají většinou v USA autonehodu, a jelikož tato nehoda je většího rozsahu tak pojišťovna uzná, že se takový vůz již nevyplatí opravit. Takové vozy jsou dále do aukce a jsou vydraženy za nejvyšší přihozenou cenu. Kolikrát i za tak nízkou, že samotná doprava vozu do Česka vyjde dráž než pořízení takto bouraného vozu. Takové vozy se následně opraví a za mnohem větší cenu prodávají dál.

A právě ta oprava bývá největší problém. Prodejce takové vozu totiž není samaritán a nechce dalšímu majiteli dopřát požitek z pořádné americké káry, ale chce si co nejvíce namastit kapsu. Proto většina vozů, které projdou tímto procesem, je opravována za co nejnižší možné náklady. A co se asi stane, když s takovým autem nabouráte znovu vy? Opravdu myslíte, že je pořád stejně bezpečný, jako když byl nový?

Fyzická kontrola auta před koupí!

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Tento příběh jasně ukazuje, jak důležité je nechat si auto před koupí fyzicky zkontrolovat. I když se vůz zdá být v perfektním stavu, může mít za sebou závažné problémy, které nejsou na první pohled vidět. Fyzická kontrola vám může odhalit skryté problémy, jako jsou havarijní škody, a chránit vás tak před nečekanými náklady na opravy či nebezpečím na silnici.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články