Škoda odhalila modely Scala a Kamiq po faceliftu.

Mladoboleslavská automobilka nedávno představila modernizované verze obou svých kompaktních modelů – Scala a Kamiq. Tato modernizace se zaměřila na vylepšení designu přední části exteriéru.

Scala i Kamiq, dvě blízké příbuzné vozy od Škody, prodělaly změny, které nejvíce ovlivnily jejich přední design. Scala získala zářivé LED Matrix světlomety, které jí dodávají smělý vzhled a dokáží optimalizovat osvětlení okolního provozu ve vzdálených režimech. Rovněž maska chladiče a přední nárazník byly přepracovány, aby vyznívaly ostřeji.

Škoda odhalila modely Scala a Kamiq po faceliftu.(1) Škoda odhalila modely Scala a Kamiq po faceliftu.(3)

Přední část Kamiqu prošla podobnou modernizací s novými LED světlomety a zřetelnými prvkami v designu, včetně výrazných odrazek ve tvaru písmene L v zadním nárazníku.

Automobilka se rovněž zaměřila na zlepšení aerodynamiky obou modelů a vybavila je novými aerodynamickými disky kol, které si braly inspiraci z nejnovějších vozidel Škoda. Kromě toho přidala do nabídky verzi Monte Carlo s elegantními černými doplňky a standardním sníženým podvozkem, která dodává vozu sportovní vzhled.

Interiér vozů prodělal pouze minimální změny, ale nabízí nové materiály včetně potahů sedadel, včetně ekologických prvků, jako je konopí a kenaf, a také recyklovaných látek.

Standardně dodávaný infotainment s 8,25palcovým displejem je jako jediný vybavený dvojicí otočných ovladačů, větší 9,2palcový systém je plně dotykový a stejně jako před modernizací v něm ovládáte většinu funkcí vozu.

Základní výbavou Škody Scala je 8palcový digitální přístrojový štít, příplatkově můžete mít vylepšený 10,25palcový.

Škoda odhalila modely Scala a Kamiq po faceliftu.(13) Škoda odhalila modely Scala a Kamiq po faceliftu.(12)

Kromě toho jsou zde čtyři USB-C konektory s výkonem 45 W pro rychlé nabíjení mobilních zařízení nebo notebooků. Elektricky ovládané páté dveře nyní lze otevřít snadno a pohodlně pohybem nohy.

V nabídce motorů zůstávají tři jednotky TSI z generace evo2. Základním motorem je tříválcový 1,0 TSI o výkonu 70 kW (95 k), který je kombinován s manuální pětistupňovou převodovkou. Verze s výkonem 85 kW (115 k) je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Nejsilnější čtyřválec 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) je také k dispozici s oběma typy převodovek. Vznětový motor byl z nabídky odstraněn již v roce 2020.

Automobilka zatím nezveřejnila ceník modernizovaných verzí.

Od roku 2019, kdy byla Scala poprvé představena v showroomu, a následně i vstupu na trh Kamiqu, bylo zákazníkům na 57 trzích po celém světě dodáno téměř 230 000 kusů. Kamiq, jako třetí model SUV v ofenzívě značky, se rychle stal bestsellerem, až do dnešního data bylo vyrobeno více než 351 000 vozů, které jsou nyní distribuovány na 60 trzích po celém světě.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články