Rozpočet na nákup ojetého auta

Rozpočet na nákup ojetého auta

Plánujete se pustit do dobrodružství zvaného nákup ojetého vozu? Skvělá volba! Ale než se vydáte na cestu, vezměte si minutku (nebo dvě) a posaďte se s námi, abychom se podívali na celkový obrázek nákladů, které vás čekají. Cenu auta znáte, ale jak je to s těmi méně zřejmými výdaji? Takže, jaký by měl být rozpočet na nákup ojetého auta? No, pojďme na to!

Kontrola auta před koupí

Začneme tím, že si potřebujete prověřit váš budoucí čtyřkolový klenot. Ano, servisní knížka je skvělý začátek, ale pokud chcete klidně spát, možná budete chtít investovat do trochu podrobnější kontroly. Online prověření je v pohodě a nevyžaduje příliš mnoho peněz. Ale pokud chcete jít do detailů a to opravdu doporučujeme, je na místě i fyzická kontrola auta zkušeným technikem. Není nic horšího, než když si domu přivezete vaše nové vysněné auto a při první návštěvě servisu zjistíte, že jeho stav není takový, jaký vám láskyplně popisoval prodejce. To pak může být značná i desetitisícová investice, se kterou jste nepočítali. Takže, připravte se na pár stokorun nebo tisíců, záleží na tom, jak důkladnou kontrolou chcete projít.

Hledáte-li spolehlivou ojetinu, můžete se inspirovat naším článkem 5 nejčastějších omylů a mýtů o ojetinách.

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

První servis po nákupu ojetého auta

Zábavná část nákupu ojetého auta přichází, když se dostaneme k prvnímu servisu. Rozpočet na nákup ojetého auta by s tím měl určitě počítat. Ano, pravděpodobně budete muset něco vyměnit nebo opravit, protože jste koupili ojeté auto, ne nové. Přátelé, mějte na paměti, že byste měli mít nějakou finanční rezervu na straně. Ale jaký bude ten číselný údaj? Základní servis vám peněženku neprovětrá, mluvíme o věcech jako jsou brzdy, motorový olej nebo rozvody.

Ale teď přijde na scénu „chytrý kupující“ – to je osoba, která chce znát stav těchto klíčových částí před koupí. Proč? No, pokud si necháte auto prověřit odborníkem předtím, než jej koupíte, budete mít představu o tom, co bude potřeba udělat jako první. Takže místo toho, abyste byli zaskočeni opravou brzd, budete vědět, že tuto částku budete potřebovat od začátku. A tím pádem můžete tento výdaj zohlednit v celkovém rozpočtu pro nákup auta. 

Takže než přijde ta doba, kdy si budete odvážet auto z bazaru, udělejte si domácí úkol. Nejenže budete mít jasno o tom, co bude potřeba opravit, ale také si ušetříte nepříjemné překvapení, které by mohlo přijít, kdyby jste tuto kontrolu provedli.

Nezapomínejte, že byste měli být „chytrý kupující“ a vědět, co koupíte, předem mít představu o nákladech na opravy a připravit se na to, že první servis může být trochu dražší, než jste očekávali. Ale s tímto přístupem budete připraveni a užijete si dobrodružství koupě ojetého auta bez stresu a s vyšším sebevědomím.

Rozpočet na nákup ojetého auta a pneumatiky?

Možná budete potřebovat nové, pokud jsou ty na voze trochu opotřebované. A nezapomeňte, že budete potřebovat dvě sady – jednu pro letní slunečné dny a jednu pro zimní mrazivé noci. Tento náklad je jeden z těch, který si můžete naprosto přesně spočítat ještě před nákupem auta.

Pojištění ojetého auta

Rozpočet na nákup ojetého auta

Ach, pojištění! Bez něj by to bylo jako plavat proti proudu bez ploutví – možné, ale opravdu ne doporučované. Jakmile odstraníme všechny ostatní překážky a vaše vybrané vozidlo se blíží k tomu, aby bylo konečně vaše, musíte se postarat o pojištění.

Samozřejmě, měli byste pojištění sjednat ještě předtím, než s vaším novým kamarádem vyjedete z prodejny. Ano, než uděláte ten triumfální odjezd, musíte mít na svém kontě povinné ručení. To je to nezbytné minimum, které zákon vyžaduje.

Ale jak říká staré přísloví, „bezpečnost především“. A proto mnoho lidí dává přednost tomu, aby měli navíc i havarijní pojištění. To je taková ta jistota navíc, ta maličkost, která vám může ušetřit mnoho stresu a starostí, pokud by se něco nepředvídatelného stalo.

Cena pojištění? No, to je trochu komplikovanější. To závisí na tolika faktorech – na typu auta, na jeho objemu motoru, na zvolené pojišťovně a tak dále. Ale můžeme říct, že to bude částka někde mezi „něco málo“ až „trochu více“. A to je vše, co můžeme říct bez konkrétních čísel. Takže nezapomeňte zahrnout pojištění do svého rozpočtu pro nákup auta – ať už to bude jakkoli, je to něco, co prostě potřebujete mít.

Dálniční známka

A teď, mí přátelé, se dostáváme k dalšímu kroku na naší cestě – dálničním známkám. Ach, ty naše dálnice! Rozprostírající se do všech koutů naší země, propojující města a vesnice, a poskytující neuvěřitelný výhled na naši malebnou krajinu.

Bez dálniční známky? Ani náhodou! Dálniční známky jsou klíčem k tomu, abyste mohli využívat všech těchto krásných a plynulých cest, které nám naše země nabízí. Jsou to takové malé vstupenky do světa rychlé a pohodlné dopravy, které nás udržují na správné cestě, doslova i metaforicky.

Kolik to stojí? No, nechceme vás strašit s konkrétními čísly, ale měli byste přidat trochu navíc do svého rozpočtu pro nové auto, pokud chcete jezdit po našich dálnicích. Ale nebojte se, je to investice, která se rozhodně vyplatí. Představte si tu rychlost, plynulost a efektivitu, kterou získáte, když budete moci využívat naše dálnice!

Takže si dejte předsevzetí – žádné jízdy po našich dálnicích bez známky! Bez ohledu na to, kolik to bude stát, je to jeden z těch nákladů, které prostě musíte započítat do svého rozpočtu při nákupu auta. Ale věřte mi, když budete předjíždět všechny ty zácpy na městských silnicích, budete rádi, že jste do té známky investovali. Toto je už jen malá investice pro rozpočet na nákup ojetého auta

Povinná výbava a rozpočet na nákup ojetého auta

A nakonec, ujistěte se, že váš nový miláček je vybaven všemi základními bezpečnostními předměty. Měli byste mít lékárničku, trojúhelník a výstražnou vestu. A pro extra jistotu si můžete pořídit další výbavu, jako jsou reflexní vesty pro všechny cestující, hasicí přístroj nebo alkohol tester. No, pokud plánujete cestovat po Evropě, tyto věci by se mohly hodit.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články