Proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru? 

Proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru? 

Pokud jste někdy vyhledávali ojeté auto na bazarových stránkách, jistě víte, že to může být zábavná, ale zároveň i napínavá jízda plná vzrušení. Tak trochu jako sledování dílů Indiana Jonese. Ale bez ohledu na to, jaké auto vyberete, je jedna věc, kterou byste rozhodně neměli přeskočit. A to je kontrola auta odborníkem. Proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru? Pojďme se na to podívat!

Nyní si možná říkáte: „Ale já se v autě vyznám. Znám každý šroubek a vím, jak funguje každý ventil.“ Fantastické, pak vám ale přece nemůže vadit, když to potvrdí někdo, kdo to dělá profesionálně. A pokud jste naopak typ, který má problém rozlišit alternátor od airbagu, pak je pro vás tato rada dvojnásob platná.

Auto z bazaru? Super kauf a nebo převlečená bída?

Proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru? 

Příběhů. které bychom vám mohli vyprávět je spousta. Tak například příběh pana “Nováka”, který si koupil „skvělou“ nabídku, vysněné auto, po kterém už dlouho pokukoval. Když ale jel se svým novým vozem poprvé na dovolenou, skončil namísto na pláži u moře ve frontě na odtahovku u dálnice. Motor totiž rozhodl, že už má dost a vypověděl službu.

Nebo paní “Svobodová”, která si koupila „spolehlivý“ rodinný vůz pro své tři děti. Vše vypadalo skvěle, dokud při první jízdě do školy nezjistila, že brzdy „spolehlivě“ selhávají.

Takto bychom mohli vyprávět příběhy do noci, ale místo toho se pojďme podívat na to, jak se takovým situacím vyhnout.

Odborník – váš nejlepší přítel při nákupu auta z bazaru

Ať už je vaše znalost automobilů na jakékoli úrovni, nechat si auto před nákupem zkontrolovat odborníkem je vždy dobrý nápad. Odborník totiž má zkušenosti, které mu umožňují vidět věci, které by vám mohly uniknout. Dokáže rozpoznat znaky opotřebení, skryté problémy a dokonce i indicie, že auto bylo poškozeno při nehodě.

Prostě to vezměte tak – pokud jde o vaše zdraví, věříte lékaři. Pokud jde o vaši střechu, věříte stavebnímu inženýrovi. A pokud jde o vaše auto, proč byste nevěřili mechanikovi?

Vaše auto z bazaru v bezpečí s našimi službami

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

A právě tady vstupujeme na scénu my. Automato nabízí komplexní služby spojené s kontrolou ojetých vozidel před jejich koupí. Využíváme zkušené techniky a nástroje, díky kterým dokážeme odhalit i ty nejmenší nesrovnalosti a potenciální problémy. Naše inspekce zahrnuje jak technický stav vozu, tak kontrolu jeho historie a dokumentace. Takže pokud nechcete skončit s krásným autem, které je vlastně nádherným obalem pro plechový vrak, neváhejte nás kontaktovat. Máme techniky po celém Česku a tak vám autíčko zkontrolujeme klidně již zítra a to jak v bazaru, tak u soukromníka. 

Chcete vědět více o naší kontrole auta v bazaru? Koukněte na naší službu Kontrola auta před koupí!

Na co se při kontrole auta v bazaru zaměřit?

Proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru? 

Při koupi ojetého auta je důležité zkontrolovat řadu aspektů. Ať už jste sami experti, nebo využijete služeb odborníka, zde je několik klíčových oblastí, na které byste měli věnovat pozornost:

  1. Motor: Motor je srdcem každého auta a je důležité se ujistit, že je v dobrém stavu. Podívejte se na stav motorového oleje, zda není příliš tmavý nebo neobsahuje kovy. Vyslechněte si také zvuk motoru, zda nevznikají nějaké neobvyklé zvuky.
  2. Brzdy: Zkontrolujte stav brzdových kotoučů a destiček. Pokud jsou kotouče příliš tenké nebo mají hluboké rýhy, budou pravděpodobně potřebovat výměnu.
  3. Podvozek a karoserie: Podívejte se na rám a podvozek vozu, zda nejsou viditelné známky korozního poškození nebo oprav po havárii.
  4. Elektronika: Ověřte, že všechny elektronické systémy fungují správně. To zahrnuje věci jako rádio, klimatizaci, elektrické okna a zrcátka, centrální zamykání a tak dále.
  5. Pneumatiky: Zkontrolujte stav pneumatik, zda nejsou příliš opotřebované a zda je vzorek dostatečně hluboký.
  6. Dokumentace a historie vozu: Vždy se ujistěte, že všechny dokumenty jsou v pořádku a zkontrolujte historii vozu. Ověřte, zda bylo auto pravidelně servisováno, zda má platnou technickou a zda nebylo havarované.
  7. Testovací jízda: Nakonec si vždy udělejte testovací jízdu. To vám pomůže odhalit potenciální problémy, které by jinak mohly zůstat skryty.
Kontrola auta před koupí, měření laku

Tyto body jsou jen základem toho, co by mělo být při nákupu ojetého vozu zkontrolováno. Každé auto je jiné a může vyžadovat další specifické kontroly. Proto je vždy dobré obrátit se na odborníka, který dokáže posoudit vůz v celkovém kontextu.

Zajímá vás, kde najít prověřená auta? Koukněte na našeho průvodce pro náročné zákazníky.

Závěrem

Koupě ojetého auta může být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze, ale jen pokud se vyhnete špatným nákupům. A jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je nechat auto před nákupem zkontrolovat odborníkem. Takže ať už plánujete cestu na kávu do Vídně, nebo jen rychlý výlet na nákup, ujistěte se, že vaše auto vás tam skutečně dostane. A nebojte se, Brno je krásné město, ale když plánujete Vídeň, chcete skončit opravdu v ní, že? Teď už tedy víte, proč si nechat zkontrolovat auto z bazaru.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články