Opel Zafira: Stočený o 180 000 km!

Opel Zafira: Stočený o cca. 180 000 km!

Nedávno jsme narazili na případ, který nás doslova zvedl ze židle. Šlo o inzerát na prodej Opel Zafira s nájezdem údajných „138 200 km“. Znělo to skvěle, ale jak už to tak bývá, realita byla úplně jiná.

Pravda pod povrchem

Náš technik po důkladné fyzické kontrole odhadoval, že skutečný nájezd tohoto auta je spíše kolem 350 000 km. A tento odhad nám potvrdila i prověrka historie vozu. Navíc technický stav auta vůbec neodpovídal uvedeným 138 200 km – byl v katastrofálním stavu. Po prověrce historie vozu jsme zjistili, že reálný nájezd tohoto vozu je někde kolem 320 000 – 330 000 km.

Jak prodejce popsal auto?

Podívejte se, co všechno prodejce napsal do inzerátu:

  • „S nádherným nájezdem“
  • „Plnou servisní knihou“
  • „Po prvním majiteli“
  • „Ve velmi dobrém stavu“
  • „Nekuřácké auto“
  • „Ověřené km“
  • „Stačí sednout a jezdit“

Je jasné, že drtivá většina z popisu vozu v inzerátu nebyla pravda a prodejce chtěl záměrně kupujícího oklamat. Jednoduché ponaučení zní: nikdy nevěřte popisu vozu v inzerátech!

Úsměvné na tomto případu bylo, že zjistit historii vozu nebyl zase takový oříšek a podařilo se nám dokonce vypátrat fotografie z posledního prodeje. Při posledním prodeji měl vůz na tachometru 302 274 km, což dokazovala i fotografie od předešlého prodejce.

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Ponaučení pro všechny

Tento případ je skvělým příkladem toho, proč byste si měli auto před koupí důkladně prověřit. I když jde o levnější vůz, pořádná kontrola se vyplatí. Nejlépe to udělejte fyzicky a vezměte si s sebou zkušeného technika. Předejdete tak nepříjemným překvapením a ujistíte se, že auto opravdu odpovídá tomu, co je uvedeno v inzerátu.

Takže, pokud se chystáte koupit ojeté auto, buďte opatrní a dejte si tu práci s kontrolou. Tento příběh s Opelem Zafira je jen jeden z mnoha, ale může vás uchránit před zbytečnými problémy.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články