Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc. 

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc? V prodeji ojetých vozů v naší zemi převyšuje počet prodejů nových vozů několikanásobně. To lze vysvětlit velmi atraktivními cenami ojetých vozů a jejich schopností dobře sloužit po několik let, dokonce i když už mají nájezd kolem 200 tisíc kilometrů. Avšak, která volba je nejbezpečnější? Prozkoumali jsme pět různých konkurentů a vybrali vítěze.

Jaký je tedy ten nejlepší kombík do 200 tisíc?

Najít tu nejlepší možnost pro nákup auta může být v praxi prakticky nerealizovatelné. Každý člověk má různé preference a očekávání týkající se ideálních charakteristik svého vysněného automobilu. Spolehlivost vozu v budoucnosti pak závisí na tom, jakým způsobem se o něj staral předchozí majitel.

V tomto článku vám představíme několik vhodných kandidátů, u kterých byste měli být spokojeni. Samozřejmě za předpokladu, že nekoupíte nějaký „ojetý“ vůz, který vám prodejce bude tvrdit, že je skvělý. Rádi bychom zdůraznili, že je důležité auto před koupí důkladně zkontrolovat – vozy s nejasnou historií mohou přinést značná rizika.

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Volkswagen Golf VI Variant

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Tento oblíbený model z koncernu je sice klasikou, ale zároveň nijak zvlášť neoslní. Přesto nabízí dostatek prostoru uvnitř a solidní zpracování. Největší spolehlivost přinášejí atmosférické benzinové motory 1.4 (59 kW) a 1.6 (75 kW), vhodné zejména pro městské ježdění a řidiče, kterým nevadí omezenější dynamika vozu. Častým plusem bývá nízký nájezd. Méně potěší horší výbava a chybějící 6. rychlostní stupeň na dálnici.

Pro ty, kdo preferují delší vzdálenosti, mohou zvažovat dieselové motory 1.6/2.0 TDI. Je ale třeba myslet na vyšší náklady na údržbu, větší nájezd a opotřebení – často se jedná o bývalé firemní vozy. Na druhou stranu, uživatele potěší nízká spotřeba a příjemná pružnost motoru.

Škoda Octavia III

Nejlepší kombík pro rodinu

Rovněž stojí za zmínku naše „česká pýcha“. Ačkoliv je možné ji sehnat okolo 200 tisíc, raději doporučujeme hledat vozidla s vyšší cenou, lepší údržbou, zajímavější výbavou a kvalitním motorem (1.4 TSI, 1.6/2.0 TDI). Octavia nabízí praktičnost a pohodlí, avšak najít mezi spoustou firemních vozů dobře udržovaný exemplář může být náročné. Její oblíbenost mezi zloději je dalším mínusem. Na druhou stranu, její náhradní díly jsou snadno dostupné a opravy zvládne téměř každý mechanik.

V podstatě podobné vlastnosti lze přičítat i Volkswagen Passat B7, který sice spadá do vyšší kategorie, ale jeho ceny a motory se velmi podobají těm u Octavie. Rozhodli jste se pro Octavii? Koukněte na náš další článek na téma: Co zkontrolovat při koupi Škody Octavia III?

Toyota Avensis jako nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc?

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Toyota je známá svou spolehlivostí. Avensis, který bývá často neoprávněně opomíjen jako auto, které má co nabídnout mnoha zájemcům. Praktičnost a spolehlivost jsou na vysoké úrovni. Avšak kvalita zpracování poklesla ve srovnání s předchozím modelem a již se nenazývá „asijským mercedesem“ mezi fanoušky.

Z benzinových motorů lze doporučit 1.8, který má téměř stejnou spotřebu jako slabší 1.6, ale nabízí lepší výkon. Problémem je, že v nabídce není mnoho vozů s tímto motorem. Dvoulitr není zas tak dobrá volba, protože jeho dynamika není o moc lepší, zatímco spotřeba je podstatně vyšší.

Co Ford Mondeo? Bude nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc?

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Tato oprávněně oblíbená ojetina. Upoutá svým designem a skvělými jízdními vlastnostmi. Mondeo je synonymem pro praktičnost a v rámci své kategorie patří mezi nejprostornější vozy.

Pro milovníky naftových motorů je Ford skvělou volbou. I když benzinové motory 2.3 a 2.5 (pětiválec Volvo) jsou při dobré údržbě také velmi dobré, doporučujeme úsporný dieselový motor 2.0 TDCI (pouze po faceliftu – rok 2010 a novější, se spolehlivějším DPF filtrem). 2.2 TDCI také není špatná volba, ale je vhodnější v kombinaci s automatem.

Manuální převodovky jsou velmi dobře navrženy, avšak pokud dáváte přednost automatu, volte ten s klasickým měničem, který se nachází ve verzi 2.0 TDCI před faceliftem a ve verzi 2.2 TDCI (před i po faceliftu).

Mazda 6

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Nejlepší nakonec? Možná ano, možná je právě toto nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc. Mazda 6 je výjimečným vozem, který v kombinaci s jakýmkoli benzinovým motorem nabízí skvělého a spolehlivého společníka pro každodenní použití. Design je atraktivní a jízdní vlastnosti v této třídě jsou vynikající. Není divu, že o ní někteří novináři říkali, že se řídí jako BMW 3 s předním pohonem. Atmosférické motory nemusí vyhovovat všem (slabší tah v nižších otáčkách), ale jejich spolehlivost je výborná a lineární tah potěší mnoho fanoušků aut. Trochu zklamáním jsou občas použité levnější materiály v interiéru. Korozí trpěla hlavně předchozí generace, ale i přesto doporučujeme být při nákupu opatrní.

Nejslabší benzinový motor 1.8 je vhodný pro městskou jízdu, avšak kombinace 5stupňové převodovky a 88 kW není ideální pro dlouhé dálniční cestování. Na druhou stranu potěší výbornou spotřebou (kombinovaná kolem 7 litrů).

Naše finální doporučení

Upřednostňujete diesel? Zvolte Ford Mondeo 2.0 TDCI od roku 2010 s manuální převodovkou.

Dáváte přednost benzínu? Sáhněte po Mazda 6 2.0/2.5 s manuální převodovkou.

Tyto dva vozy sdílejí praktičnost, kvalitu, spolehlivost a vynikající jízdní vlastnosti ve svých kategoriích. Zároveň nabízejí pohodlí a jsou ideální pro každodenní použití.

Nezapomeňte si vůz před koupí zkontrolovat!

Nejlepší ojetý kombík do 200 tisíc.

Výběr ojetého automobilu může být náročný úkol, který vyžaduje pečlivé zvážení mnoha faktorů. Jedním z nejdůležitějších aspektů je technický stav vozu. Abychom zajistili bezpečnost a spolehlivost naší investice, je nezbytné nechat auto před koupí zkontrolovat odborníkem.

Technik je schopen identifikovat skryté problémy, které by mohly vést k nákladným opravám nebo bezpečnostním rizikům. Díky odbornému pohledu na stav vozu se můžeme vyhnout nečekaným finančním nákladům v budoucnu. Navíc tato kontrola může odhalit, zda bylo auto v minulosti opravováno po vážných nehodách, což by mohlo negativně ovlivnit jeho hodnotu a bezpečnost.

Při kontrole automobilu technikem je důležité zaměřit se na několik klíčových oblastí, jako je stav motoru, převodovky, brzdového systému a podvozku, výbavy a mnoho dalších bodů. Tyto prvky jsou zásadní pro bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články