Kde koupit ojeté auto?

Pokládáte si otázku, kde je nejbezpečnější koupit ojeté auto? Když vůz koupím u autobazaru, mám jistotu vstřícného řešení reklamace? A co když auto koupím od soukromého prodejce a něco nebude v pořádku, co pak? Nebo si mám raději připlatit a koupit ojetý vůz od autorizovaného prodejce? 

Každá z možností má svá pro a také proti. Jedna může být bezpečnější a máte mnohem větší šanci, že koupíte vůz o který bylo dobře postaráno, ale zase si budete muset přihodit nějakou tu kačku. Další možnost je ušetřit a koupit ojeté auto s ne úplně prokazatelnou minulostí a doufat, že to co mi řekl prodejce, je alespoň z části pravda. Každou z těchto možností si v dnešní článku rozebereme a pak již bude pouze na vás, čemu dáte přednost. V každém případě je moudré, si nechat již zakoupené auto co nejdříve prověřit. Nejrychlejší a nejjednodušší možností je naše Prohlídka ojetého vozu Automato na www.automato.cz

Malý autobazar

Základní pravidlo pro obchod zní: koupit levně a prodat dráž. Což hlavně u malých autobazarů, které nemají až tak velký obrat platí dvojnásob. Pro malý bazar je důležité každé jedno prodané auto, je totiž velký rozdíl, jestli za týden prodáte auta dvě a nebo dvěstě. A právě z tohoto důvodu, se může přístup k prodeji dost lišit. U menšího bazaru je vetší pravděpodobnost individuálnějšího přístupu a bývá pravidlem, že malé autobazary si prodávaná auta více prověřují. Ručí totiž svým dobrým jménem a protože většinou nemají velký budget na marketing, tak dobré jméno je pro ně hodně důležité. Problém může nastat v případě reklamace. Jak již víme, malý autobazar nemá velký obrat a tak každé prodané auto je pro něj důvod k oslavě. A o to víc ho bude mrzet, když s ním nebudete spokojeni a nedejbože, když budete chtít nějakou slevu a nebo dokonce ojeté auto vrátit. To se pak může malý bazar nepříjemně bránit a chránit tím své již tvrdě vydělané peníze. Je tedy nejlepší si vůz prověřit ještě před jeho koupí, například naše kontrola ojetého vozu má více 170 kontrolních bodů, testovací jízdu, diagnostiku vozu a mnoho dalšího.

Velký autobazar

Velký autobazar se může od toho malého podstatně lišit. Na rozdíl od toho malého, se v něm ojetá auto točí ve stovkových číslech a každé auto se v něm ohřeje jen pár dnů, nebo týdnů. Je tedy jasné, že prodejce o právě prodávaných autech nic moc neví a to ani o jejich stavu. Přijímací kontrola a prověřování bývá také jen tak na oko a nejdůležitějším faktorem pro velké hráče je, za málo koupit a co nejrychleji prodat se ziskem. Proto nemůžete očekávat, že vám prodejce osvětlí kompletní historii a technický stav vámi vybraného vozu. Je dost možné, že ho stejně jako vy vidí poprvé a všechny informace si bude “cucat z prstu”. A právě z tohoto důvodu, mohou být reklamace u velkého bazaru příjemnější a můžete mít větší šanci, že se domůžete nějaké refundace. Nezáleží mu tolik na každém jednom prodaném vozu a případné sleva pro něj taky neznamená týden bez večeře. 

Autorizovaný autobazar

Tento způsob koupě auta je asi nejbezpečnější a ojeté vozy z nich bývají v nejlepším stavu a někdy mívají i tovární záruku. Jedná se totiž většinou o bazary, které patří pod nějakou velkou automobilku a nebo prodávají ojetá auta z ukončených leasingů či starší modely z firemních flotil. Tyto vozy bývají buď ještě v záruce a nebo těsně po ní. A tím pádem mají úplnou servisní historii a jsou servisovány výhradně v autorizovaných servisech. Jak tomu tak bývá, tak za kvalitu se musí zaplatit a proto tyvo vozy jsou často dražší, než jejich stejní bráchové v ostatních bazarech. Je to asi jediný způsob koupě ojetého vozu, který se dá označit za “bezpečný”. Ale i u těchto prodejců doporučujeme kontrolu vozu před koupí.

Dovoz vozu ze zahraničí

Dalším způsobem, jak si pořídit nový ojetý vůz, je individuální dovoz vozu ze zahraničí. Osobně mám trochu problém s dovezenými vozy. Dost často se totiž stává, že historie vozu ze zahraničí je špatně dohledatelná a vlastně si nemůžete být ani jistí, ve které zemi bylo zrovna to vaše autíčko provozováno. Sen každého z nás, je auto po Německém doktorovi v důchodovém věku, který s ním jezdil pouze po pacientech a do Kauflandu. Ale jak zjistíme, že před doktorem z hor, ho nevlastnil Polský taxikář, který auto omladil a takto omlazené prodal do Německa a nechal mu udělat nové papíry ? No nezjistíme!!! Přesně z tohoto důvodu, doporučujeme kupovat auto pouze s první registrací v Česku. To ovšem neznamená, že všechna dovezená auta jsou past. Jen doporučujeme, dobře vybírat partnera a ověřit si kvalitu jeho práce. Ověřit si, jakým způsobem auta prověřuje a jaké vám dává záruky. 

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články