Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Kdo někdy nekoupil zajíce v pytli… Když jde o auto, může jít o chybu pořádně drahou. Nákup ojetého auta je i pro zkušeného řidiče často sázkou do loterie. Nezáleží přitom, jestli kupujete auto z autobazaru nebo od soukromníka. Zamlčená malá bouračka, závada, nebo přetočený tachometr, to jsou kostlivci, kteří na vás mohou začít velmi rychle vypadávat ze skříní. A vy budete při každé další návštěvě servisu zoufalejší a hlavně chudší. Kontrolu auta proto nepodceňujte a chcete-li mít jistotu, svěřte jej raději odborníkům. Služba Automato je ideální volbou, ať už potřebujete kontrolu provést kdekoli v Česku i na Slovensku. Podívejme se tedy, jak nenaletět při koupi ojetého auta.

Auto kupujete párkrát za život, dejte si záležet

Ve světě, kde je lepší mít dobrého mechanika než dobrého kamaráda, se neocitáte každý den. Proto je lepší nechat své řidičské a autařské ego stranou a nechat si zkontrolovat své budoucí auto od profesionálů. Přece jen, zdravotní karta ojetých aut se k vám často nedostane úplně kompletní, a je škoda to začít zjišťovat až s prvními návštěvami servisu.

Naštěstí máte k dispozici službu Automato, která vám koupit špatné auto jednoduše nedovolí. Nemusíte přitom o pomoc prosit kamaráda mechanika, který nemá nikdy čas, nebo platit mechanika v místě nákupu, aby váš budoucí vůz důkladně proklepl. Před třemi lety se totiž Lukáš Kazda, Michael Kazda a Lukáš Satrapa nad celým rizikovým fenoménem nákupu ojetých aut zamysleli a vytvořili automatizovaný systém, který vás v tom prostě nenechá.

„Jednoduše chceme zákazníkům pomoct, aby neměli s nákupem ojetého auta zbytečný stres a následně starosti, pokud nekoupí dobře. Platforma Automato celý proces totálně zjednodušuje, zpřehledňuje a kontrola ojetých vozů má rázem jednotné standardy. Každý náš technik přesně ví, po čem jít a zákazník má o všem dokonalý přehled. V pohodě si tak ojetý vůz může pořídit i ten, kdo autům třeba vůbec nerozumí,” prozradil jeden ze zakladatelů platformy Lukáš Kazda.

Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Jak to funguje?

Automato vám zkontroluje nejen osobní auta, ale i motorku nebo třeba karavan. Princip je přitom velmi jednoduchý a zvládne jej úplně každý, kdo právě o koupi ojetého vozu uvažuje, nebo jej už má dokonce vybraný:

 • Stačí jít na web www.automato.cz, kde si službu objednáte. Platit můžete až po provedení kontroly.
 • Za pár minut se vám ozve váš technik, se kterým si domluvíte detaily. Například to, jestli chcete být u kontroly, nebo to necháte zcela na službě Automato.
 • Následně dojde k fyzické kontrole auta, ať už se nachází kdekoli v Česku či na Slovensku. Certifikovaný technik auto prohlédne a doporučí další postup, případně vám pomůže s vyjednáním slevy.
 • Do ruky dostáváte kompletní on-line report, kde se dozvíte veškeré detaily kontroly včetně fotodokumentace a videoprohlídky, pokud se kontroly sami neúčastníte.
Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Součástí kontroly ojetého vozu je i vyjednávání o konečné ceně. „Zdaleka ne každý nakupující je připravený jednat o slevě, ale i v tom může být zastoupen službou Automato. Kontrolující technik má totiž v ruce ještě za tepla ty nejlepší argumenty a vyjednávání tak můžete nechat na něm,” popsal Lukáš Satrapa, který také stojí za službou.

Automato je partnerem při koupi ojetého vozu ve všech ohledech. Jak tedy nenaletět při koupi ojetého auta? „Našim zákazníkům ušetříme nejen peníze a starosti, které jsou spojeny s případnými neodhalenými závadami, ale chceme jim celý proces nákupu maximálně zpříjemnit. Proto například nemusí za kontrolovaným autem jezdit přes půl republiky, ušetří čas a stejně budou mít perfektní přehled. A vyjednání slevy, v čemž jsme zpravidla velmi úspěšní. To je další důvod, proč naše služba stojí za to,” doplnil další ze zakladatelů platformy Michael Kazda.

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Proč je Automato jasnou volbou při koupi ojetého auta?

I v ojetém voze si můžete užívat každý kilometr. Když vás nezačne zlobit něčím, co vám předchozí majitel tak nějak zapomněl říct. Proč je Automato vaším ideálním parťákem při koupi?

 • Disponuje sítí zkušených a certifikovaných techniků po celé České republice a Slovensku.
 • Auto si můžete nechat zkontrolovat úplně kdekoli.
 • Kontrola v den objednání? Žádný problém. 
 • Technici prověřují přes 170 kontrolních bodů od motoru po interiér.
 • Provedena bude i kompletní prověrka historie vozu.
 • Veškeré informace dostane zákazník v podrobném on-line reportu.
 • To vše za jednotnou cenu, ať už je auto kdekoli.
Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Automato pomůže i s výběrem vozu

Říkáte si, že kdo došel až do fáze fyzické prověrky vozu, je stále o kus před vámi, protože vy se teprve prodíráte inzeráty? I s tím vám pomůže Automato. „Na trhu s ojetými vozy se pohybujeme opravdu dlouho a dobře víme, jak vybrat správně. Od zákazníka nám stačí zjistit, pro jaké účely vůz potřebuje, jaký má rozpočet a pak už se pustíme do aktivního hledání. A vybíráme, dokud nenajdeme ten pravý. Vůz následně samozřejmě prověříme, vyjednáme slevu a doporučíme ke koupi,” popsal celý proces Lukáš Kazda. 

Asistence s výběrem vozu je správnou volbou pro každého, kdo nechce trávit mnoho a mnoho večerů u inzerátů, objíždět autobazary nebo se dokonce nechat těžce zklamat, pokud vybere špatně. Automato proto podle požadavků zákazníka dokáže najít několik vhodných nabídek a z nich následně vybrat ideální vůz. Podezřelé nabídky a nekalí prodejci nemají šanci filtrem projít, ty nejlepší vozy jsou naopak ihned rezervovány, aby je nikdo nevyfoukl. Vypadá vše dobře? Následuje prověření a pak už spousta šťastných kilometrů pro nového majitele. 

Jak nenaletět při koupi ojetého auta? Automato vás v tom nenechá

Automato má ambici dlouhodobě kultivovat trh s ojetými vozy nejen v Česku a na Slovensku, ale i po celé Evropě. Poptávka po službě je velká a není se čemu divit – trávit čas opravami a utrácet peníze za servis nechce opravdu nikdo. A co vy? Jste při koupi ojetého vozu dostatečně obezřetní?

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články