Jak na nákup nového auta?

Asi každý z nás, by si chtěl alespoň jednou v životě koupit úplně nové a neježděné auto. Ten pocit zasednout do neprosezených sedaček, nadechnou se a ucítit nezaměnitelnou vůni nového vozu, otočit klíčkem a zjistit, že stav kilometrů je menší, než aktuální cesta do Kauflandu, tak tento pocit je nezapomenutelný. Má to ale své veliké ALE!

Jestli už jste došli do bodu, kdy přemýšlíte nad koupí nového vozu, máte buď nacpaný polštář penězi a nebo alespoň velmi stabilní zaměstnání, které vám dovolí financovat auto postupně. Ale je opravdu koupě nového vozu tak výhodná, jak se vám říkají v každé reklamě ? V tomto článku se vám pokusím objasnit pár hlavních výhod které hrají do karet novým vozům a pár výhod, které pomohou vyhrát těm ojetým.

Záruka není zadarmo

Začneme tedy u těch nových. Jedna z hlavních výhod, která hraje do karet novým vozům, je bezesporu záruka, ale ani u ní nemusí být všechno tak růžové. Vždy když si kupujete nový vůz, měli byste si podrobně přečíst záruční podmínky a seznámit se se servisním plánem a také hlavně s cenou servisních prohlídek. Vyhnete se pak případnému nemilému překvapení s neuznanou záruční opravou, nebo vás nezaskočí cena servisní prohlídky. Ono sám vám taky může třeba stát, že po dobu prodloužené záruky, si auto koupíte podruhé. 

Bezpečnost nadevše 

Další výhodou, která je na straně nového vozu je určitě bezpečnost. Nová auto nabízí mnoho nových vychytávek aktivní ochrany, jako třeba různé asistenční systémy, automatické brždění a senzory, které vám buď pomohou s parkováním a nebo za vás i sami zaparkují. Dále například mají více airbagů a celková stavba vozu bývá bezpečnější jak pro posádku, tak i pro chodce. Asi nikdo z nás by nechtěl zažít nehodu, ale když už se nějaké stane, je lepší být dobře chráněn. 

Auto šité přímo pro vás, ale počkáte si 

Jako další výhodu na straně nového auto vidím v samotné konfiguraci a výbavě, kterou si při objednávání vozu sami nastavíte. Můžete si vybrat všechno, co vám daná automobilka nabízí. Karoserie, motor, barva, prvky výbavy, čalounění sedaček, kola a spousta dalšího. Proto bude vaše nová kára přesně podle vašich představ. Což má také jeden malý háček a to v čekací době. Rozhodnete-li se pro nové auto, váš prodejce vám nabídne buďto skladový vůz, který si můžete vyzvednou prakticky ihned, ale přijdete o výhodu již zmiňované konfigurace nebo auto objedná přímo pro vás. Nevýhodou je ale i několikaměsíční čekací lhůta. Z tohoto důvodu je dobré, si váš nový kabriolet na léto objednat už cestou z vánoční lyžovačky v Alpách. 

Vím přesně kolik zaplatím 

Body novému vozu určitě přidá i fakt, že víte na čem jste a víte kolik vás to bude do budoucna stát. Když si pečlivě prostudujete záruční podmínky a seznámíte se s cenou servisních prohlídek, tak si můžete bez větších problémů udělat finanční plán vašeho vozu a celkem přesně si spočítat, kolik vás bude příštích pár let stát. Určitě nedá říct o ojetých vozech to samé. Zde, když podceníte prvotní prohlídku a prověření vozu, se může stát, že vaše peněženka v příštích pár měsících zapláče. Proto doporučuji, nepodceňovat prověření ojetého vozu před koupí a můžete k tomu využít třeba naší službu prověrka ojetého vozu, které můžete zakoupit na webu Automato.cz. A vaše vysněné auto bude prověřeno nezávislým autoservisem a to i bez vaší přítomnosti. 

Rozum vs chtíč 

Nesmíme také zapomenout na body, které hrají do karet spíše ojetým vozům a tím hlavním bodem je asi cena. Cena nového autíčka bude vždy hlavní faktor, co donutí většinu běžných občanů pokukovat spíš po něčem co už má to nejlepší za sebou. Ono totiž za cenu nového pidi auta s výbavou jak z pracovního tábora, si můžete bez problému dopřát manažerskou limuzímu v té nejlepší výbavě. Co tedy s tím? No to už je na každém z nás, jestli si raději dopřeje vůni nového vozu nebo pohodlí a velikost staršího auťáka. 

Kolik stojí nové auto

A kolik že nové auto vlastně stojí ? Tak to je otázka, kterou má asi každý, kdo přemýšlí o koupit funglovky, ale odpověď na ni bude mít každý trochu jinou. Záleží na tom, jak moc dobře umíte smlouvat, v jakém období se auto kupujete, jestli natrefíte na zajímavou nabídku, nebo akci a jak budete váš nový a vysněný vůz financovat. Vždy si nechte udělat nabídku od více než jednoho prodejce. Jedno a to samé auto se stejnou výbavou může stát u jednoho prodejce víc než u druhého a každá ušetřená kačka se hodí. Když budete vůz financovat úvěrem, vždy si pečlivě prostudujte podmínky a nechte si spočítat celkovou cenu vozu a to včetně úroků. 

No a rada na závěr, ať už se rozhodnete koupit nový, nebo ojetý vůz, nespěchejte. Vždy si dejte na čas, prozkoumejte konkurenci a všemožné nabídky. Vůz si pořádně prověřte a nenechte se napálit!

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články