Další „skvělý úlovek“ na prodej: VW Touran 2009 1.9 TDI 77kw, a to s „bonusovými“ 120 000 km!

Automato kontrola auta před koupí Volkswagen Touran

Plánujete rodinný výlet do přírody nebo hledáte spolehlivého parťáka na cesty za zábavou s kamarády? Volkswagen Touran, konkrétně z roku 2009 a s motorem 1.9 TDI o výkonu 77 kW, se teď objevil na českém trhu a na první pohled vypadá jako skvělý úlovek. S původně inzerovaným nájezdem 265 613 km a elegantní stříbrnou barvou by se mohl zdát jako ideální kandidát pro vaše blížící se dobrodružství.

Jenže, počkejte, nebudeme tak rychlí! Pořádně jsme si toto auto prověřili a vše není tak růžové, jak se zdá. Zkuste si tipnout, kolik kilometrů tento „mazánek“ opravdu najel. Pokud jste si řekli něco kolem inzerovaných 265 613 km, byli jste vedle jak ta jedle.

Stočený o 120 000 Km!

Po důkladné a detailní inspekci jsme zjistili, že tento Volkswagen Touran má na svém tachometru stočeno o solidních 120 000 km méně, než je skutečnost. Ano, správně jste to pochopili. Opravdový nájezd tohoto vozu je tedy blízko hranici 390 000 km. Už to zní méně atraktivně, co?

A jaká byla jeho cena?

Tento vůz se v červnu 2023 prodával za 128 000 Kč. Což je na inzerovaný nájezd 265 613 km adekvátní cena. Ale když si k nim připočteme těch 120 000 km, tak již cena najedou zajímavá není. Kdyby jste si tento vůz koupili, tak okamžitě proděláte minimálně 50 000 Kč. A to se vyplatí! Cenovka vozu s takovým nájezdem, tedy okolo 400 000 km by se měla pohybovat pod hranicí 90 000 Kč

Automato kontrola auta před koupí Volkswagen Touran

Ale jak jsme se k takovým zjištěním vůbec dostali? Využili jsme naše špičkové diagnostické nástroje, prošli servisní historii, koukli na pojistné události a zkontrolovali záznamy z STK  a díky našim zkušeným technikům jsme dokázali odhalit pravdu. Takto můžeme dát našim zákazníkům jistotu, že když si s námi koupí ojetý vůz, tak nešlápnou vedle. 

A tohle je právě to, co byste měli mít na paměti při hledání svého nového čtyřkolového parťáka. I když se nabídka může zdát skvělá, je důležité vždy nechat auto pečlivě zkontrolovat.

Hledáte také Tourana?

Pokud jste tedy v hledáčku našli nějakou ojetinu, jako je tento Touran, vyzbrojte se kompletní servisní historií a určitě nevynechejte nezávislou technickou kontrolu. Věřte nám, může vám to ušetřit spoustu peněz i nervů.

I když se tento „skvělý“ Volkswagen Touran na první pohled zdál jako dobrý obchod, ukázalo se, že je to spíše „skvělá past“. Takže si to zapamatujte, když vám něco přijde až příliš dobré na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak nebude.

Nechceme, abyste se stali obětí stočeného tachometru. Proto je tak důležité pořídit si profesionální kontrolu před koupí. Ta vám může ušetřit nejen peníze, ale i mnoho starostí. A pamatujte, že stáčení tachometrů je v Česku protizákonné. Prodejce který tento vůz prodával si buď neudělal ani základní kontrolu a nebo, což je pravděpodobnější, o stavu tachometru věděl a i tak ho prodával s nepravdivými údaji. 

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Kontrola před auta koupí: Nechte nám pomoci s hledáním vašeho nového čtyřkolového parťáka!

Nákup ojetého vozu může být trochu stresující, a proto je dobré se na něj pořádně připravit. V našem týmu máme spoustu zkušených techniků, kteří se v autech vyznají jako nikdo jiný.

Prohlédnou si všechno od motoru, brzd až po historii vozu a servisní knížku. Díky našim moderním diagnostickým nástrojům a důkladné analýze servisní historie vozu jsme schopni identifikovat nesrovnalosti a potenciální pokusy o úpravu skutečného nájezdu vozu.

Využití našich služeb se vám může vyplatit. Nejen že ušetříte peníze, ale také budete mít jistotu, že kupujete auto, které je v dobrém technickém stavu. Takže když už máte vyhlédnutou ojetinu, nechte ji před koupí proklepnout odborníkem. My jsme tady, abychom vám pomohli udělat tu nejlepší možnou volbu při nákupu ojetého vozu. Tak co říkáte, pustíme se do toho společně?

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články