Automato vám nedovolí koupit špatné auto! Vůz před koupí zkontrolují i v té nejmenší vesničce v Česku i na Slovensku. 

Automato kontrola auta před koupí

Koupě ojetého auta. Už vám běhá mráz po zádech? Spoustě lidem určitě ano. Většinou to totiž není úplně jednoduchá záležitost. Ať už kupujete ojeté auto z autobazaru nebo od soukromníka, čeká na vás celá řada pastí. Tady se zamlčí malá bouračka, tam se zatají větší závada, ale narazit můžete i na čistokrevné podvody. Jako je například přetočený tachometr, omlazené nebo dokonce kradené auto. Nákup ojetého vozu je v dnešní době celkem jednoduchý a rychlý proces a o to víc bychom si měli dávat pozor, co a kde kupujeme, aby nám radost s nově pořízeného auta nezkazila první návštěva v servise. Výběr špatného kusu může být totiž dost bolestný a to hlavně pro vaší peněženku. Proč je tedy kontrola auta před koupí tak důležitá?

S Automato nejste při kontrole auta sami!

Změnit by to chtěla tuzemská firma Automato, která si klade za cíl podat pomocnou ruku těm, kteří nechtějí při koupi vozu riskovat. A také chtějí mít jistotu, že jejich nákup ojetého auta neskončí finanční sebevraždou. Pokud dnes totiž chcete zkontrolovat váš vyhlídnutý vůz a to ať v autobazaru nebo u soukromého prodejce, máme jen málo možností. Můžete zajít do nejbližšího autoservisu a poprosit mechanika, aby jel vůz zkontrolovat s vámi. Na což se vám většinou dostane odpovědi “joo panečku, nejdřív za 14 dní”. Druhá možnost je najít si mechanika poblíž místa prodeje a nechat si vůz zkontrolovat od něj. 

Ani jedna z variant není pro kupujícího příliš atraktivní. Celý proces domlouvání kontroly je na zákazníkových bedrech a i následný proces prověření vozu bude bez jakýchkoliv pravidel a ověřených postupů. Přesně nad tímto problémem se před dvěma lety zamysleli Lukáš Kazda, Michael Kazda a Lukáš Satrapa a začali pracovat na platformě, která by pomohla všem, kteří chtějí mít jistotu při koupi ojetého vozu. 

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Proč Automato pro fyzickou kontrolu vozu?

Automato vlastně spojuje dvě slova, auto a automatizace. A já myslím, že toto přesně vystihuje naší platformu. Chceme našim zákazníkům nabídnou ty nejlepší služby co se točí okolo auta a to všechno v digitální podobě a co nejvíce automatizovaně. Proto si také vyvíjíme vlastní systémy a díky nim můžeme zákazníkům nabídnou například náš on-line report, kde si pohodlně na počítači nebo telefonu prohlédnete výsledek kontroly a to včetně všech fotografií a videa.” říká Lukáš Satrapa

Automato má aktuálně v Čechách více než čtyřicet techniků a tak není problém jakýkoliv vůz zkontrolovat již do druhého dne od objednání. Za první rok svého působení jim pod rukama prošlo více než tisíc aut a aktuálně spouštějí své služby u našich sousedů na Slovensku, kde mají již více než dvacet vlastních techniků. Obě země se tak brzo propojí a bude možné pohodlně objednat kontrolu vozu také na Slovensku a Slováci budou moct objednávat kontroly v Čechách.  

„Naším cílem je nabídnout všem zákazníkům stejnou službu, ve stejné kvalitě a za stejných časových podmínek. To znamená, že aktuálně není rozdíl v tom, jestli kontrolované auto stojí v Praze ve velkém autobazaru nebo v nějaké malé vesničce na Slovensku a prodává ho soukromník. Obě auta zkontrolujeme stejně kvalitně, klidně už zítra a bez příplatků za vzdálenosti” říká Lukáš Kazda.

Automato kontrola auta před koupí

Jak funguje kontrola před koupí vozu? 

Na webu www.automato.cz si jednoduše vyberete o jaké vozidlo se jedná (Automato umí zkontrolovat nejen osobní auta ale i třeba motorku nebo karavan). Zvolíte si, zda chcete být u kontroly s technikem nebo celou prověrku necháte pouze na Automato a vyberete lokaci vozu. Automato stačí pouze město, kde vůz stojí. To je vše. Za pár minut vám zavolá váš osobní technik a celou kontrolu vozu před koupí řešíte již s ním. Po úspěšné kontrole zasílá Automato svým zákazníkům vždy odkaz na jejich on-line report, kde se dozvíte detaily kontroly a veškeré vady a defekty které technik na voze odhalil. Report obsahuje i kompletní fotodokumentaci. V případě, že si zvolíte kontrolu bez vaší účasti, tak i video prohlídku kontrolovaného vozu. Následuje již pouze konzultace s technikem a jeho doporučení na následný servis.

 „Součástí kontroly je i vyjednávání o ceně vozu. Vůz nejdřív pořádně zkontrolujeme, najdeme si vyjednávací argumenty a následně jednáme o ceně za našeho zákazníka. Většinou jsme úspěšní a dokážeme pro našeho zákazníka vyjednat hezčí cenu. Teoreticky má tedy zákazník celou kontrolu zdarma a ještě mu zbude na pěknou večeři.” říká s úsměvem Michael Kazda.    

Platforma se chce stále více opírat o nejmodernější technologie, jako je digitalizace a automatizace, zlepšovat tím své služby a dělat je dostupnější a jednodušší pro všechny. V blízké době Automato přidá služby spojené s financováním a pojištěním vozů a stane komplexní službou pro zákazníky, kteří pořizují ojetý vůz.  

„Chceme, aby pro naše zákazníky koupě ojetého auta nebyla nepříjemná zkušenost, ale zábava a zážitek. Bylo by přece super, kdybych mohl vše co se týká pořízení nového auta vyřešit s jedním partnerem, na kterého bych se mohl 100% spolehnout, že je na mé straně a né na straně prodejce.” dodává Lukáš Kazda.  

Automato kontrola auta před koupí

Co Automato nabízí?

Automato nabízí hlavně bezpečný a jednoduchý nákup ojetého vozu. 

Vlastně jsou dva typy zákazníků, kteří se na Automato obracejí. První a asi nejčastější model je ten, že zákazník již má vybrané konkrétní auto a hledá spolehlivého partnera na jeho fyzickou kontrolu. V tomto případě Automato umí vyslat technika již druhý den po objednání a auto pořádně proklepnout. Nejen že zákazník dostane kompletní fyzickou kontrolu, která se řídí podle jasně daných standardů. Ale Automato také zastoupí zákazníka při vyjednávání o ceně a zákazník dostane spoustu osobních rad od technika, jak dále postupovat a jaký ho čeká následný servis. 

Druhý typ zákazníka je člověk, který potřebuje pomoc již při samotné výběru vhodného vozu. Automato nabízí také službu “Asistence s výběrem vozu”, při které je zákazníkovi přidělen osobní specialista a ten s ním projde celým tímto procesem. Pomůže zákazníkovi vybrat typ, značku i model a posléze i konkrétní kusy, které jsou aktuálně v prodeji. Následně spolu se zákazníkem vyberou jeden či více kusů a ty projdou kontrolou historie a fyzickou kontrolou. Zákazník má tak jistotu, že nic nezanedbal a udělal maximum pro to, aby si vybral ten nejlepší vůz, který je vhodný právě pro něj. 

 „Ono se to nezdá, ale výběr toho správného vozu je někdy pěkná makačka. První co zjišťujeme je, na co zákazník vůz používá, jak často a jak dlouhé trasy s ním bude jezdit a co a koho bude vozit. Jaká je zákazníkova finanční představa a jestli má nějaké specifické požadavky.” dodává Michael Kazda.

Automato se chce stát největším poskytovatelem fyzického ověření kvality vozů na Evropském trhu. Naplnění této výzvy určitě nebude jednoduché, ale už teď má moc hezky nakročeno. Během prvního roku se dokázalo etablovat na Českém trhu a teď vyráží k našim sousedům na Slovensko.  

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články