Našli jsme 8 důvodů, proč koupit ojeté auto v zimě.

V zimních měsících poptávka po ojetých vozech přirozeně slábne a je také velice ovlivněna aktuálními vlivy počasí. Když prodejní plochy autobazarů zakryje sněhová pokrývka, jsou prodeje na bodu mrazu. Vykoukne-li zimní sluníčko a nastane obleva, zákazníci opět postupně prodejní plochy zaplňují. Podobné to je i u nás v Automato.cz, Když počasí láká spíše na slunnou procházku než na lyžovačku, poptávka po naší službě “Kontrola vozu před koupí” strmě stoupá.

Proč je tedy koupě auta v zimě dobrou volbou?

Jak jsme si již řekli výše, poptávka po ojetých autech je v zimním období nižší, než za slunného počasí a tomu většinou odpovídá i cena vozů. S nižší poptávkou se prodejci více snaží a dost často vozy prodávají za zajímavější ceny než v období, kdy je poptávka větší. Jednoduše řečeno, v zimním období usetříte nemalé peníze. Další důvod je technický stav vozu. V zimním období a hlavně při nízkých teplotách se na autech projevují specifické závady, které se při letních teplotách neprojevý nebo nejsou tak jednoduše odhalitelné. 

8 důvodů, proč koupit auto v zimě a co se vyplatí zkontrolovat před koupí?

Kontrola karoserie

V zimním období a tedy za nižších teplotních podmínek se karoserie vozu chová jinak, než je tomu v létě, kdy teploty atakují třicet stupňů. Na voze se může projevit vrzání a skřípání od špatně lícujících dílů nebo od nefunkčních pantů. 

Bezklíčové odemykání

Bezklíčový přístup do vozu je určitě super věc a kdo ho jednou zkusí, už nikdy víc nechce po kapsách hledat zapadlé klíče. Je to ale také věc, která umí při nízkých teplotách hodně zlobit. Problém s ním mají i úplně nová auta a proto doporučujeme tuto výbavu pečlivě zkontrolovat a neopomenout žádné dveře. 

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Pohon všech kol

Kdy jindy je lepší příležitost, pořádně vyzkoušet vaše vyhlídnuté 4×4 než při sněhové pokrývce. U většiny nových aut se pohon všech kol spouští automaticky a právě namrzlá silnice a nebo sněhová pokrývka vám pomohou zjistit, zda tento systém funguje tak, jak má, nebo jestli je pohon všech kol pouze chyták v inzerátu. 

Elektronika

Elektronika vozu má raději teplejší počasí a v zimě se mohou projevit závady, na které v teplém prostředí nenarazíte. Centrální zamykání, elektrická zrcátka, stahování oken, stěrače, elektrické ovládání pátých dveří atd. To je všechno výbava, která vás může v zimě trochu potrápit a je potřeba jí důkladně zkontrolovat před koupí. 

Výbava vozu

Většina novějších aut má speciální výbavu určenou především na zimu. A zima je také období, kdy je možné tuto výbavu vyzkoušet. Zkuste si představit, jak zkoušíte v létě například vyhřívané přední/zadní sklo, vyhřívané sedačky, vyhřívaná zrcátka, topení atd. 

Žhavení

Toto se týká především dieselových motorů. U aut na naftu, které jsou staršího data a tím myslíme starší 5 let, dochází k postupnému zhoršování funkce žhavení motoru. Tuto funkci vůz využívá nejvíce právě v zimním období a je tedy největší pravděpodobnost, že právě v zimě odhalí, jak moc má tuto funkci zhoršenou.

ABS

Díky tomu, že v zimním období jsou zhoršené jízdní podmínky, je velice jednoduché tuto funkci zkontrolovat. Při takových podmínkách můžeme na namrzlé silnici dobře zkontrolovat, zda ABS systém funguje tak, jak má a zda skutečně dochází k automatickému přerušovanému brždění, které vás dokáže ochránit před smykem. 

Stav akumulátoru

Nastartovat auto v mrazu a při nízkých teplotách není kolikrát žádná sranda. Navíc k tomu přispívá také fakt, že většina aut určených k prodeji není v každodenním provozu a tak se jejich baterie postupně vybíjí, klesá v ní napětí. Pro odhalení špatného stavu baterie a startéru jsou tedy nejlepší právě zimní měsíce.

Na co si dát v zimě při výběru ojetého auta naopak pozor a co prověřit před nákupem?

Zima je období, kdy jsou často vozy v bazarech zasněžené a nebo špinavé. Je tedy snadné přehlédnout nějaký ten škrábanec a defekt na karoserii. V zimě se také jednodušeji skryje koroze a vytékající náplně a to hlavně na podvozku vozu. V nízkých teplotách není potřeba vůz tolik chladit a tak případná závada na chlazení je také hůře odhalitelná. Dalším příkladem je například letní výbava vozu. Klimatizace, ventilované sedačky atd. 

Fyzická kontrola vozu před koupí

Každopádně nejdůležitější je kvalitní fyzická kontrola vozu a to ještě před koupí a né až následně ve vašem autoservisu. Pokud nemáte po ruce zkušeného automechanika, rádi vám v Automato.cz s kontrolou auta před nákupem pomůžeme. Máme zkušené techniky po celém Česku a Slovensku a tak vám kontrolu vozu před koupí zajistíme klidně již na dnes.

Jak takové prověření před koupí vozu u Automato.cz funguje? 

  • Prověření vozu v autobazaru nebo u soukromníka stačí pohodlně objednat na našem webu ZDE: Objednat kontrolu.
  • Za chvilu Vám zavolá náš technik. Domluvíte si detaily a zkonzultujete vybrané auto.
  • Technik vůz důkladně zkontroluje, udělá PC diagnostiku, změří lak vozu, provede testovací jízdu a to vše v místě prodeje. 
  • Zkontrolujeme původ vozu, historii, možné nehody a najeté kilometry.  
  • Od technika dostanete kompletní report z kontroly a to včetně detailních foto všech nalezených závad. 
  • Dáme Vám doporučení na následný servis a bude li to možné, vyjednáme na vůz i hezkou slevu. 
Proč si nechat vůz zkontrolovat od Automato.cz? Kontrola vozu před koupí.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články