Na co si dát pozor při koupi auta?

Na co si dát pozor při koupi auta?

Koupě auta může být jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které v životě uděláte. Vzhledem k tomu, že auto může být velkou finanční investicí, je důležité si dát pozor na několik věcí při jeho nákupu. V tomto článku se zaměříme na hlavní faktory, které je třeba při výběru auta zvážit a na co si dát pozor při koupi auta. 

A na co si dát tedy pozor při koupi auta?

Bylo, nebylo za devatery autobazary.

Historie vozidla je první a jeden z nejdůležitějších faktorů, na který byste měli při nákupu auta dát pozor. Pokud se rozhodnete pro koupi ojetého auta, je důležité zjistit, jaké mělo předchozí majitele a jak bylo vozidlo udržováno a servisováno. Existuje několik způsobů, jak získat informace o historii vozidla, jsou to například: ověření servisní knížky, prověření historie stk, prověření u ověřovatelů jako je například Cebia a nebo CarVertical.

Co mechanický stav? V top stavu?

Dalším důležitým faktorem při koupi auta je jeho mechanický stav. Měli byste si dát pozor na jakékoli známky opotřebení, jako jsou praskliny nebo zrezivělé části. Je důležité, aby motor, převodovka, brzdy a další části fungovaly správně a bez problémů. Pokud si nejste jisti, zda vozidlo funguje správně, je lepší si vozidlo nechat prohlédnout kvalifikovaným mechanikem. Pokud žádného nemáte zrovna po ruce, můžete využít naší kontrolu vozu před koupí

Kontrola ojetého auta před koupí Automato

Na co si dát pozor u výbavy vozu? Na všechno!

Výbava vozidla je dalším faktorem, na který byste měli při koupi auta dát pozor. Měli byste zkontrolovat, zda jsou veškeré vybavení a funkce vozidla v dobrém stavu a funkční. Zaměřit se můžete také na opotřebení jednotlivých dílů interiéru. Nebojte se vyzkoušet každé tlačítko a hejblátko. Pořádně si prostudujte seznam výbavy vozu a všechnu ji zkontrolujte. Ono se to nezdá, ale třeba nefunkční tlačítko na volantu Superb 3, může vyjít klidně na pět tisíc. Nesmíte také zapomenout na výbavu, kterou lze vyzkoušet pouze zvenčí. Dálkové odemykání, bezklíčový přístup, elektrické páté dveře atd. 

Na co si dát pozor při koupi auta?

Stav karoserie a laku

Stav karoserie a laku je další faktor, na který byste při koupi auta měli dát pozor. Měli byste si dát pozor na jakékoli známky poškození, jako jsou praskliny, škrábance a oděrky. Pokud jsou tyto problémy vážné, mohou vést k problémům s karoserií a korozí v budoucnu. Je také důležité si všimnout, zda se barva shoduje na celém vozidle, jestliže zjistíte, že se odstín na nějakém dílu neshoduje s ostatními, je to známka neodborné opravy. Dobrým pomocníkem pro zjištění opravných nástřiků na voze je měřička tloušťky laku. Pokud ho nemáte, můžete využít našeho technika, který proměří lak na celém voze při každé kontrole. 

Opice a banány? Chápete?

Je důležité si při koupi auta dát pozor na finanční náklady, které s sebou vozidlo přináší. Kromě samotné ceny vozidla je třeba zohlednit i další náklady, jako jsou pojištění, provozní náklady a údržba. Je dobré si před koupí auta udělat rozpočet, který zahrnuje tyto náklady, abyste si mohli spočítat, zda si můžete auto dovolit. Víte jak se říká? Kdo nemá na banány, ať si nekupuje opici a u aut to platí dvojnásob. Vždy je také potřeba počítat s finanční částkou na první servis. Většina ojetých vozů nějaký ten servis hned po koupi prostě potřebuje. Když budete mít štěstí a budete mít vzorně vyplněnou servisní knihu, tak se následný servis dá celkem přesně odhadnout. Pokud ale kupujete vůz bez servisky, je potřeba počítat s nákladnějším servisem. U takového vozu vždy doporučujeme udělat servis rozvodů, komplet olejový servis včetně převodovky a servis klimatizace. Samozřejmě nezapomenout zkontrolovat stav brzd a pneumatik. 

Na co si dát bacha při koupi auta? Kolik chcete, aby mělo najeto šéfe?

Na co si dát pozor při koupi auta?

Stav kilometrů vozidla je také důležitým faktorem při jeho koupi. Je třeba se ujistit, že kilometrový stav vozidla odpovídá skutečnosti, a že nebylo kilometrovým počítadlem manipulováno. Existuje několik způsobů, jak ověřit správnost kilometrového stavu, jako jsou servisní záznamy, doklady o pravidelných kontrolách technického stavu vozidla a ověření stavu interiéru, pedálů a řadicí páky. Prověření u ověřovatelů jako je například Cebia a nebo CarVertical.

Na co si dát pozor při koupi auta? Nééé prodejce je kámoš!

Posledním, ale ne méně důležitým faktorem při koupi auta je zdroj vozidla. Pokud kupujete ojeté auto od soukromého prodejce, může být obtížné ověřit historii vozidla a jeho stav. Na druhé straně, pokud kupujete auto od renomovaného prodejce, můžete očekávat lepší servis a záruku na vozidlo. Pokud se rozhodnete koupit auto od neznámého prodejce, je důležité být obezřetní a pečlivě zkontrolovat všechny faktory uvedené výše.

Závěr

V závěru je třeba říci, že koupě auta může být stresující a komplikovaná, ale důkladné zvažování výše uvedených faktorů vám může pomoci najít správné vozidlo, které bude splňovat vaše potřeby a bude pro vás přínosem. V každém případě je důležité být obezřetní a věnovat dostatečnou pozornost všem faktorům, které mohou ovlivnit vaše rozhodnutí o koupi auta. Před koupí si vůz nezapomeňte pořádně prověřit a to nejlépe s pomocí profesionála. A teď už víte, na co si dát pozor při koupi ojetého auta.

Kontrola vozu před koupí od Automato. Když zrovna nemůže kamarád mechanik.

Kontrola vozu před koupí Automato

Nemáte zrovna žádného profíka po ruce? Nevadí! Naši zkušení technici vám rádi pomohou a pořádně proklepnou vámi vybraný vůz. S námi máte jistotu, že nekoupíte zajíce v pytli.

—– Klikni zde pro více informací o našich kontrolách —–

Co dostanete:

 • Kontrolu vozu již do 24 hodin po celém ČR i SK
 • Za jednotnou a příjemnou cenu
 • Fyzická kontrola více než 170 bodů na voze
 • Testovací jízda
 • Diagnostika
 • Měření tloušťky laku
 • Kontrola možných nehod
 • Kontrola historie vozu
 • Náš přehledný on-line report
 • Osobní doporučení technika

Co přihodíme ZDARMA:

 • Super zákaznický servis
 • Osobní přístup našeho technika
 • Konzultaci vybraného vozu
 • Cestu technika na místo kontroly
 • Bonusové dokumenty (kupní smlouva, návod při reklamaci vozu atd.)

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články