Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km.

Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km

Někdy jsou příběhy ze světa ojetých aut tak úžasně neuvěřitelné, že by mohly posloužit jako námět pro špičkový kriminální thriller. Takhle začíná příběh Fiatu Ducato z roku 2014, který se stal hvězdou naší nedávné kontroly vozu před nákupem.

Úžasný objev – Nájezd 300 000 Km navíc!

Začalo to jako běžný pracovní den pro naši firmu zabývající se kontrolou ojetých aut. Zákazník nám představil skvostný Fiat Ducato z roku 2014, který byl inzerován s úctyhodným nájezdem 174 500 km. Jak se však brzy ukázalo, tohle auto bylo tak trochu „kouzelné.“ Našemu zkušenému technikovi, provádějícímu kontrolu, neuniklo, že něco není v pořádku.

Fyzická kontrola vozidla technikem již zítra

Při bližším zkoumání bylo odhaleno, že tachometr byl náležitě „naložený“ – nájezd vozu nebyl 174 500 km, jak tvrdila inzerce, ale někde kolem 550 000 km. Ve většině případů by vás to asi potěšilo, dostat více za stejnou cenu. Ale u kilometrů při nákupu ojetého auto toto asi neplatí.

Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km

Kdo by to byl čekal? – Chybné VIN číslo

Ale to nebylo všechno. Pokud jste si mysleli, že to byl konec tachometrické zábavy, připravte se na toto: VIN číslo uvedené v inzerátu patřilo jinému vozu. To je jako když si objednáte jídlo z vaší oblíbené restaurace a uvnitř balíčku najdete místo jídla kuchařskou knihu s receptem.

Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km

Tato chyba je však mnohem závažnější, než jen bludné recepty. Inzerované VIN číslo patřilo vozidlu, které bylo v dobrém stavu a mělo skutečně podobný nájezd, jaký byl uveden v inzerátu. To znamená, že kupující by mohl být přesvědčen, že kupuje jeden vůz, ale ve skutečnosti dostane úplně jiný!

Štítky potvrzující nízký nájezd

Co ještě technika při kontrole zaskočilo, bylo množství různých štítků, které potvrzovali nízký nájezd kilometrů. V motorovém prostoru byl servisní štítek s výměnou oleje při 171 137 Km, dále další nespecifikovaný štítek, který nesl podobný záznam nájezdu 173 171 Km. Těchto „potvrzovačů“ nájezdu bylo po celém voze mnohem více.

Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km

Jaká byla realita?

Součástí naší kontroly před koupí je vždy i kontrola všech jeho identifikátorů. Při kontrole se zjišťuje, zda jsou veškeré identifikátory původní a nebyly změněny z důvodu změny nebo zakrytí původu vozu. U tohoto vozu to zas tak těžké nebylo, stačilo si porovnat inzerovaný VIN s VIN číslem na karoserii a bylo vymalováno. Inzerovaný VIN: ZFA25000002603869 VS reálný VIN: ZFA25000002603269

Fiat Ducato stočený o více jak 300 000 Km

Co se z toho můžeme naučit?

Příběh Fiatu Ducato nám připomíná, že na trhu s ojetými auty se mohou skrývat mnohé perličky. Pokud se chystáte koupit ojeté auto, mějte na paměti následující rady:

Kontrola ojetého auta před koupí Automato
  1. Koukněte pod kapotu: Důkladná kontrola tachometru a technického stavu vozidla může odhalit všechny nečestné triky. Nebo alespoň většinu z nich!
  2. Zkontrolujte VIN: Ověřte si VIN číslo vozidla a porovnejte ho s informacemi o vozidle. Nepodceňujte toto číslo, protože je klíčem k historii vozu.
  3. Profesionálové jsou vaši kamarádi: Pokud nejste auto-guru, neváhejte využít služby profesionálního technika, který může auto prozkoumat do detailu.
  4. Důvěřujte své intuici: Pokud něco na inzerátu nebo při prohlídce vozidla nesedí, nenechte se zmást a udělejte další průzkum.

Ať už sháníte ojetý vůz nebo se jen bavíte příběhy o záludných prodejcích, tento příběh je připomínkou, že pravda může být divočejší, než si myslíte.

Sledujte nás prostřednictvím našich sociálních sítí, ať vám neunikne žádná novinka.

Mrkněte i na naše sociální sítě!

Nejnovější články